X
Sedat Peker’in Erkan Yıldırım iddialarına Binali Yıldırım’dan yanıt

Sedat Peker’in Erkan Yıldırım iddialarına Binali Yıldırım’dan yanıt

ABONE OL
Mayıs 25, 2021 06:37
Sedat Peker’in Erkan Yıldırım iddialarına Binali Yıldırım’dan yanıt
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, “Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in oğlunuz Erkan Yıldırım’ın Venezuela’ya gittiği ve uyuşturucu ticaretiyle ilgili bazı iddiaları oldu. Bir değerlendirmeniz olur mu, ne söylersiniz?” sorusu üzerine Yıldırım, şunları söyledi:

*”Yayınladığı videoda bizi de oğlum Erkan Yıldırım’ı da zikretti. Öncelikle şunu söyleyeyim; bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyorum. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek, bize yapılabilecek en büyük hakarettir, en büyük yanlıştır. Tümüyle reddediyorum. Bu olsa olsa, ‘Çamur at izi kalsın’ türünden bir suçlamadır ama unutmayalım ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir.

*Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta, şubatta değil geçen sene aralık ayında gitmiştir. Beraberinde de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerinin tespiti, maske gibi birtakım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı da bundan ibarettir.

*O esnada Venezuela’da seçim olduğu için Türkiye Dostluk Grubu da oradaydı, bu münasebetle de onlarla birlikte oldu. Bazı sosyal medya paylaşımlarında resmi heyetle gittiği ifade ediliyor. Bu da gerçek dışıdır, yanlıştır. Kendi imkanlarıyla kendi biletini alarak, masraflarını karşılayarak o ziyareti gerçekleştirmiştir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk