X
Hükümet yetkilisinden BBC’ye çarpıcı açıklama! Peker’in Mehmet Ağar iddiası doğru

Hükümet yetkilisinden BBC’ye çarpıcı açıklama! Peker’in Mehmet Ağar iddiası doğru

ABONE OL
Mayıs 25, 2021 06:30
Hükümet yetkilisinden BBC’ye çarpıcı açıklama! Peker’in Mehmet Ağar iddiası doğru
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sedat Peker’in yayınladığı videolardaki iddialara ilişkin AK Parti’den üst düzey bir ismin BBC’ye konuştuğu söyleniyor. BBC’de ismi verilmeyen kişiye dayandırılan haberde Mehmet Ağar kısmı öne çıktı. Sedat Peker, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı, Gülen Yapılanması’yla ilişkili olduğu suçlamasıyla ceza alıp tahliye edilen, Palmali Holding’in sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’na kumpas kurmakla ve Mansimov’a ait Yalıkavak Marina’yı ele geçirmekle suçlamıştı.

Hükümet yetkilisi: İddialar doğru…

BBC’ye konuşan bir hükümet yetkilisi bu iddiayla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

-“Ağar’ın bu tarz işlerle malına mal kattığı sürekli kulağımıza çalınıyordu. Çok değerli olan o limanla ilgili iddialar doğru. Burada Aliyev’in başlattığı bir operasyonla limanın alındığı ve FETÖ iddiasının asılsız olduğu zaten dillendirilen, parti içerisinde konuşulan bir şeydi. Bu iddia doğru. Limana el koymak için yapmışlar.”

Mehmet Ağar ne demişti?

Hakkındaki bu iddiaları reddeden Ağar, “Biz orada olmasaydık, oraya (marinaya) mafya çökecekti” demişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu açıklama nedeniyle Ağar’a tepki göstermişti. Tepkiler ardından Ağar, 13 Mayıs’ta bu sözleri “dil sürçmesi” olarak nitelendirerek hem Soylu hem de Emniyet Teşkilatı’ndan özür dilemişti.

Sedat Peker ayrıca Soylu’nun, “operasyon ekibi” olarak nitelediği bir ekip tarafından, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanının eşi hakkında “asılsız bir FETÖ soruşturması başlatarak”, MASAK Başkanı’nın “elini kolunu bağladığını” iddia etmişti.

Hükümet yetkilisi bu iddiayla ilgili olarak ise “O dönem MASAK Başkanı ve eşinin asılsız yere soruşturmalara maruz kaldığı ve kendilerine baskı yapıldığı, adamı tabiri caizse ‘mahvettikleri’ bilinirdi. MASAK, o dönem (Berat) Albayrak’ın bakanlığına bağlı olduğu için iki bakan arasındaki gerilimin bir parçasıydı ve bunun böyle olduğu bilinirdi” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk